Speca të kuqë turrshi

Print Recipe
Speca të kuqë turrshi
Votat: 0
Vlerësime: 0
Ju:
Rate this recipe!
Kuzhina Gjermane
Porcionen
Përbërësit
 • 100 copë speca të kuqë
 • 100 lugë çaji kryp krypë kuzhine
 • 100 lugë çaji sheqer
 • 1 tubë majdanoz
 • 1 filxhan të kafes uthëll 9% acid
 • hudhër sipas dëshirës
 • karrotë sipas dëshirës
Kuzhina Gjermane
Porcionen
Përbërësit
 • 100 copë speca të kuqë
 • 100 lugë çaji kryp krypë kuzhine
 • 100 lugë çaji sheqer
 • 1 tubë majdanoz
 • 1 filxhan të kafes uthëll 9% acid
 • hudhër sipas dëshirës
 • karrotë sipas dëshirës
Votat: 0
Vlerësime: 0
Ju:
Rate this recipe!
Udhëzime
 1. Specat i pastron, i ter, uav hjek bishtat dhe i fërgon në vaj pak.
 2. Duke i nxjerr nga vaji i rëndit ne kavanoz me rende: Pra një rend speca, një huder,majdanoz, kryp dhe karrota. Kjo përsëritet deri të mbushet tegulla.
Udhëzime shtes

Për ju

Shërndaje këtë recept

Leave your reply